Zakończenie drugiej edycji „Spotkań z literaturą”

Bardzo dziękujemy za aktywne uczestnictwo w Spotkaniach z Literaturą, które okazały się twórczą, trudną i ciężką, lecz owocną, obustronną pracą interpretacyjną.

Wczoraj odbyły się ostatnie zajęcia z tego cyklu z dr Anną Łozowską-Patynowską i zrekrutowanymi uczestnikami. Spotkanie było poświęcone poezji Stanisława Barańczaka w konfrontacji z utworami drugiego poety Nowej Fali, Ryszarda Krynickiego. Warsztaty zakończyły się testem sprawdzającym wiedzę i umiejętności zainteresowanych oraz wręczeniem zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w zajęciach. Spotkanie zwieńczyło wręczenie podziękowań i upominków.

Podczas zajęć słuchacze poznawali interesujących, z perspektywy kursu literatury współczesnej, poetów i ich twórczość, przede wszystkim: utwory międzywojennego liryka, Władysława Sebyły, a także twórców późniejszych w przekroju – liryki Zbigniewa Herberta i najnowsze wiersze Wojciecha Wencla oraz poetów znanych i mniej znanych – poezje Andrzeja Bursy i lingwisty Mirona Białoszewskiego, a obok tego twórców Nowofalowych – Ryszarda Krynickiego oraz Stanisława Barańczaka.

Uczestnicy warsztatów nie tylko zapoznawali się z sylwetkami twórców i aktualną opinią krytyczną, ale także pochylili się nad utworami powyżej wymienionych twórców i aktywnie uczestniczyli w dyskursie literackim. Zawsze doskonała atmosfera towarzyszyła poszerzającym swoje horyzonty poznawcze dyskutantom.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo. Dzięki Wam literatura znana i mniej znana doczekała się twórczych interpretacji.

Udostępnij ten tekst znajomym:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin