Pomagamy dzieciom z ukraińskich domów dziecka!

Przyszło nam żyć w trudnych czasach. Za naszą granicą rozpętała się okrutna wojna. Niestety, na śmierć i życie, nie szanująca ludzkiej godności, a nawet dziecięcej niewinności.

Za jej przyczyną cierpią wszyscy, ale szczególnie najmłodsi. Część z nich, również tych osieroconych, udało się ewakuować z zagrożonych terenów Ukrainy. Teraz one, przebywające na terenie naszego regionu (w Ustce i w Rowach), liczą na pomoc. W większości nie posiadają niczego, bo wszystko co mieli musieli pozostawić w ogarniętym wojną kraju.

Wobec tego Fundacja Lex Humana wraz z partnerami zdecydowała się wziąć udział w akcji ich wsparcia. Organizujemy zbiórkę: nowych ubrań w każdym rozmiarze chłopięcych i dziewczęcych, środków higieny osobistej, kubków „niekapków”, śliniaków i krzesełek do karmienia dla maluchów, pampersów a także zabawek i przyborów szkolnych. Te rzeczy codziennego użytku są im niezwykle potrzebne.

Doskonale wiemy, że wsparli już Państwo, w miarę swoich możliwości, osoby pochodzenia ukraińskiego napływające do Polski. Teraz jednak stoimy w obliczu udzielenia pomocy dzieciom w naszym regionie! To ważne, abyśmy my wszyscy, niezależnie od światopoglądu czy wyznania, stali się odpowiedzialni i reagowali, jak tylko możemy, na ludzką krzywdę….

Pomoc rzeczowa zbierana jest w:

– Szkole Podstawowej im Stefana Roweckiego Grota we Wrześciu (koordynator Magdalena Kryńska – w godzinach pracy szkoły);

– Przedszkolu Gminnym Bajka w Siemianicach (w godzinach pracy placówki);

– Biurze Fundacji Lex Humana, Słupsk Ale. 3-go Maja 44/40-41 (prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania – 505 241 439)

Środki finansowe dla dzieci z Ukrainy można także wpłacać na konto bankowe STOWARZYSZENIA „MOC NA POMOC” działającego przy Centrum Administracyjnym Domów dla Dzieci w Ustce.

Numer konta 82 1600 1462 1887 5191 7000 0001, numer IBAN: PL82 1600 1462 1887 5191 7000 0001, BIC/SWIFT: PPABPLPK.

Z góry dziękujemy za Wasze wielkie serca!

Razem możemy wszystko!!!

Udostępnij ten tekst znajomym:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin