(Nie)widzialna poezja – SP 3 w Ustce

Za sobą mamy już kolejne zajęcia z cyklu (Nie)widzialna poezja. Wczoraj wizytowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 w Ustce na świetlicy szkolnej, gdzie przebywali uczniowie z klas pierwszych i drugich. Bardzo zainteresowani życiem osób niewidomych żywo reagowali na problematy poruszane na zajęciach. Uczyły się akceptacji drugiego człowieka, empatii i zrozumienia sytuacji innych.

Na spotkaniu miały możliwość zobaczenia i wypróbowania lup powiększających. Wyraźnie wrażenie zrobił na nich czytnik kolorów. Same mogły także podjąć próbę nawleczenia nitki na igłę czy poruszania się, wspierając się białą laską.

Zajęcia praktyczne z Panią Tereską Ławecką, słupską poetką zainspirowały także do głębszych rozważań na temat tworzonych przez nią utworów poetyckich. Zatem w następnej części dr Anna Łozowska-Patynowska zachęciła uczniów do wypowiadania się na temat wierszy poetki.

Zajęcia warsztatowe okazują się po raz kolejny ważnym czynnikiem kształtującym postawy społeczne a także miejscem istotnych refleksji poetyckich, wspólną werbalizacją emocji, które się tworzą po przeczytaniu tekstu poetyckiego.

Udostępnij ten tekst znajomym:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin