Rekrutacja – Creative Writing

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym cyklu projektowym Fundacji finansowanym z PROO.

Obecnie prowadzimy nabór na spotkania z ‘Creative Writing’ w wymiarze 30 godzin. Przewidujemy rekrutację 5 uczestników.

Na cykl spotkań z ‘Twórczego pisania’ zapraszamy szczególnie twórców regionalnych, początkujących i zaawansowanych, pragnących poszerzać swój horyzont literacki i aparat teoretyczny a także innych zainteresowanych tą tematyką. Nie ma barier wiekowych i żadnych ograniczeń.

W ramach działania przewidziane zostały zajęcia z zakresu czerpania inspiracji i ich wykorzystywania w pisanych tekstach prozatorskich, lirycznych i dramatycznych, to wszystko dzięki wprowadzanej interpretacji kontekstualnej omawianych na zajęciach utworów. Spotkania będą zatem kształcić umiejętności samodzielnego poszukiwania wzorców i tematów godnych uwagi na podstawie materiałów archiwalnych bądź literackich. Oprócz praktycznych prac warsztatowych przewidziana jest także część teoretyczna, z której zainteresowany będzie mógł dowiedzieć się o szeregu tropów artystycznych, stylistyce, aktualnie panującej estetyce i tendencjach literackich. W tym zakresie zapozna się z mechanizmami krytyki literackiej i teorii literatury oraz z elementami poetyki. Oprócz „modnych” zabiegów artystycznych uczestnik pozna także inne, marginalne formy ekspresji wykorzystywane w tradycji i kulturze, równie rozwojowe.

Zapraszamy zainteresowanych do składania swoich aplikacji na maila lexhumana@interia.pl lub pod nr telefonu; 505 241 439.

Pod uwagę bierzemy kolejność zgłoszeń.

Cykl ruszy najwcześniej w marcu br. z powodu obecnie trudnej sytuacji epidemicznej.

Zrekrutowani zostaną poinformowani o klasyfikacji do projektu.

Projekt finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Udostępnij ten tekst znajomym:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin