Rekrutacja na warsztaty – 2024 rok

Uwaga rozpoczynamy rekrutację do warsztatów realizowanych przez naszą Fundację w 2024 roku w ramach projektu pn. „Interdyscyplinarnie nie tylko w szkole”. Zapraszamy do zgłoszenia grupy co najmniej 10 osobowe. Szczegóły pod numerem telefonu: 505 241 439 lub meilowo: lexhumana@interia.pl

1. ‘Nie widzieć a zobaczyć ponownie. Refleksje poetyckie a doświadczanie świata przez osobę niewidomą’. – Literatura będzie tu drogą dojścia i przestrzenią wykorzystaną do zbudowania postaw empatycznych wobec osób z niepełnosprawnościami i przestrzenią interpretacji liryki w hermeneutycznym wymiarze. Będzie to atrakcyjna forma obcowania z tekstem i autorem dla dzieci i młodzieży bądź dla dorosłych. Założeniem jest uatrakcyjnienie czytelnictwa, a szczególnie zapoznawania się z bogatą polską tradycją literacką w kontekście kultury i sztuki.

2 ‘Sprawdź, czy uda cię się udźwignąć zbroję?’ – Przeszłość inaczej. Historia a prace praktyczne. Rekonstrukcja słowiańskiej przeszłości. Świat dawny w naszym nowoczesnym wydaniu. Istnieje możliwość rekonstrukcji historycznej również z innej epoki.

3. ‘Książek konsumowanie, czyli gotowanie staropolskie’ – Smak i zapach lektury – to, czego nam wszystkim brakuje w opowieści. Działanie zakłada pracę praktyczną związaną z gotowaniem wybranej potrawy staropolskiej. Przeglądać się będą w sobie historia, literatura i kulinaria…

4. Magiczne sztuczki a spotkanie z tradycją. Celem tego działania jest postawienie hipotezy: czy literatura też może być magiczna?

5.  ‘Lalka prawdę ci powie’. – Teatr – zabawy w dramę i zabawy z dramą. Działanie opierać się będzie na spotkaniu ze znawcami taetru, aktorami, którzy na co dzień wystawiają spektakle głównie dla dzieci.

6. ‘Jak działają zabawki? Czy kiedyś też się tak bawiono?’ – Fizyka i chemia w domu. Czy tak samo bawiono się w przeszłości? – połączenie historii z praktyką, wykonywanie doświadczeń z grupą,

7. ‘Porozmawiajmy o…’ – dyskusje hybrydowe z udziałem dwóch prowadzących (z wykorzystaniem tradycyjnej formy spotkania bezpośredniego i technik multimedialnych, np. MeetGoogle) o kwestiach ważnych dla przestrzeni interdyscyplinarności – wybór tematu w zależności od grupy zainteresowanych (literatura i sztuka, historia i podboje, człowiek i jego tożsamość w XXI wieku).

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszym koordynatorem. W 2024 roku planujemy organizcję 14 warsztatów realiowanych w ramach projektu finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – CRSO ze środków pochodzących z Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030.

Relacje z wcześniejszych działań Fundacji realiowanych w ramach projektu dostępne są na stronie internetowej www.lexhumana.pl oraz na profilu FB.

Udostępnij ten tekst znajomym:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin