Publikacja pt. „Oswajanie historii…”

W ramach projektu ‘Ocalić znaczenia wczoraj, uratować dzisiaj’ Fundacja Lex Humana wydała publikację zatytułowaną „Oswajanie historii. Fragmenty rozważań nad człowiekiem, egzystencją i przeszłością” autorstwa Anny Łozowskiej-Patynowskiej.

Promuje ona publikacje nagrodzone w Konkursie na najlepszą książkę historyczną bądź literacko-historyczną pokazującą tożsamość narodową, polskich bohaterów czy też najważniejsze wydarzenia w polskiej historii oraz przemiany polskiej mentalności na przestrzeni wieków.

Ideą przewodnią wydania jest człowiek. Koncepcja personalnego ukształtowania omówienia łączy trzy propozycje książkowe: A. Balcerzak „Niewymazane z pamięci”, M. Burzyńskiego, „Karaczun. Obsesję przeszłości” oraz M. Prykaszczyka „Generała hrabiego Tomasza Łubieńskiego”.

Relacja przesuwa się powoli od XIX wiecznej ilustracji walk o niepodległość za Napoleona, poprzez powstanie listopadowe, po walki w czasie I oraz II wojny światowej oraz działania bohaterów na rzecz lokalnych społeczności już po wojnie.

Ideę zaproponowaną przez autorkę tekstu dopełnia interesująca okładka wydrukowana na podstawie projektu graficznego Agnieszki Błachnio. Broszura została przygotowana przez Agencję Twórczą Papilon.

Zapraszamy do lektury! Osoby zainteresowane bezpłatnym egzemplarzem prosimy o kontakt mailowy: lexhumana@interia.pl lub telefoniczny: 505 241 439.

Udostępnij ten tekst znajomym:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin