VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Języka Kaszubskiego „KASZËBSCZÉ FARWË”

Literatura, kultura, piękne stroje, rekwizyty i … dobry nastrój towarzyszyły dziś uczniom biorącym udział w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Języka Kaszubskiego „KASZËBSCZÉ FARWË”.

Recytacja wierszy w języku kaszubskim różnych autorów, m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Floriana Ceynowy stała się interesującą próbą konfrontacji znanych liryków z ich nową, twórczą odsłoną. Bardzo cieszymy się, że nasza Fundacja mogła wspierać uczniów w tym cyklicznym wydarzeniu.

Dzieci potrafią w sposób wrażliwy i niestandardowy pokazać nam coś, co już dawno znaliśmy i pojmowaliśmy jako zużyte. Jak wiele mieści zatem w sobie liryka wypowiedziana w innym języku. Jak pojemna znaczeniowo się okazuje, gdy zrozumiemy wielowątkowe przesłania wydobywane przez recytujących. Dziękujemy za to przypomnienie, a także za wędrówkę tożsamościową, w głąb znanej i mnie znanej Słowiańszczyzny.

Wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej w Skórowie pod Honorowym Patronatem Kamila Patynowskiego -Prezesa Naszej Fundacji, Pawła Lisowskiego – Starosty Powiatu Słupskiego i Dawida Litwina – Wójta Gminy Damnica.

Działanie sfinansowano ze że środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Udostępnij ten tekst znajomym:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin