II Gala Fundacji Lex Humana

9 listopada był dniem wyjątkowym. Nie tylko dlatego, że w Sali Lustrzanej Pałacu w Damnicy odbyła się Druga już Gala Fundacji Lex Humana, ale także dlatego, że mieliśmy okazję spotkać się w bardzo licznym gronie i realizować naszą misję integracji międzypokoleniowej. Przepełniona sala a przy tym wielość atrakcji dla różnych grup wiekowych sookreśliły charakter całej uroczystości. Mogliśmy oglądać prezentację sztuczek magicznych sprawnie i twórczo poprowadzoną przez lęborski Amigol, przyjrzeć się pokazowi średniowiecznej walki słupskiej grupy rekonstrukcyjnej współpracującej z Fundacją oraz obejrzeć taniec i wzruszające przedstawienie uczniów z SOSW. Na gali nie zabrakło także pokazu gadżetów wspomagających osoby niewidome, prezentacji młodzieży z lęborskiego koła Cheminalistyki i innych grup, które otrzymały granty od Fundacji na realizację tworzonych przez siebie projektów. Interesującą częścią były także recytacja utworów poetyckich i refleksja historyczno-literacka na temat K. K. Baczyńskiego oraz uroczysty koncert wieńczący całą uroczystość.  Oczywiście, galę uświetniło  fenomenalne jej prowadzenie przez Pana Karola Kotusiewicza.

Ważnym elementem było także wręczenie nagród uczniom za najciekawsze prace w konkursie „Polska-Moja Ojczyzna”. Komisja miała ogromny dylemat z wyborem rysunków, gdyż wpłynęło ponad 200 prac i wszystkie wykonane były z wielką starannością. Wielość plastycznych interpretacji świadczy  o ważnej dziecięcej umiejętności pojmowania istoty patriotyzmu i wielkiej roli historii, literatury, szerzej kultury, w trwaniu naszej tradycji narodowej.

Dziękujemy wszystkim gorąco za przybycie. Bez Państwa ten podniosły dla Fundacji dzień nie mógłby zakończyć się powodzeniem.  

💬Zadanie finansowane ze środków #NIW– CRSO w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich #PROO i Rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO

Udostępnij ten tekst znajomym:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin